Bla, bla, bla…

Liście z drzew, zupełnie jak dzisiejsze pierwsze płatki śniegu spadają na ziemię. Poranna mgła i ciemność nadchodząca coraz wcześniej. Życie przy zapalonej żarówce. Na cmentarzach lampki też już pogasły, kwiaty marzną oblepione świeżym śniegiem i chłostane lodowatym wiatrem. Dwa czerwone światełka, będące końcówkami pociągu nikną w dali. Światło na semaforze zmienia się z dwóch pomarańczowych na czerwone. Ciepło otuleni ludzie czekają na tramwaj, słuchawki w uszach, nerwowe dreptanie po przystanku. Obłoki pary wydobywające się ust. Tramwaj. Jedzie, stoi, znów jedzie, dzwoni, stoi i znów jedzie. Jak duże ciężkie zwierze przebija się przez miejską dżunglę opanowaną przez czterokołowe puszki stojące w gigantycznych ogonkach. Poza miastem dywan z liści, których nikt nie zamiata, ruch na szczęście już mniejszy. Myśli jakby chętniej przychodzą do głowy. Różne, różniste. Także takie od których chciałoby się uciec w wir miejskiego życia, wyznaczonego przez uciekające zbyt szybko minuty, kawę pitą w biegu i nawałnicę informacji.

P.S. Teraz pora tytuł posta wymyślić… Przeczytałem to co powyżej i jedyne co przychodzi mi na myśl to: „bla, bla, bla…„. No cóż…

Reklamy

Komentarze 4 to “Bla, bla, bla…”

  1. Całkiem niezłe bla, bla, bla

    Pozdrawiam cwirek

  2. przyznam, że nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu niż w tak dużej konurbacji jaką jest GOP, a na pewno nie wyobrażam sobie życia na wsi. jak mówią, nigdy nie mów nigdy, może otworzę swój zakład w jakimś mniejszym 100-200 tyś mieście ;)

  3. @cwirek: dzięki ;)

    @Crom: a ja nie jestem przywiązany jedynie do wielkości GOP-u, bardziej kocham ten miejscowy klimat, ostatnio niestety troszkę ustępujący pola tzw. „nowoczesności” i „rozwojowi”.

  4. nie mówię, że wielkość to jedyna zaleta GOPu ;) ale to jedna z większych zalet. tu miasto tam miasto, tu tacy ludzie tam tacy, przemieszczę się 5 km i napotykam/poznaję zupełnie coś innego/nowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: