Łódź.

Targi foto & video w Łodzi. Trzy hale wystawców. Sprzętu dużo, ale niespecjalnie coś mnie zaciekawiło. Choć dla kogoś kto bawi się w studiu, świadczy usługi foto na pewno było ciekawie. Spore stoiska Sony i Olympusa. Pentaxa nie było. Poniżej dwie klaty, coby został ślad, że tam byłem…

mtl1.jpg mtl2.jpg

…a potem kilkugodzinne oglądanie Łodzi (i nie tylko Łodzi -> są przecież tramwaje podmiejskie) z okien akwariów, żelazek i cityrunnerów. Wiele widoków przygnębiających – wybite szyby, odrapane mury, bieda, bieda, bieda… Tu i ówdzie wciskająca się nowoczesność – centrum handlowe, pojedyncza wyremontowana kamienica, nowa nawierzchnia na ulicy. Ale mało tego. A dużo smutnych obrazków.

Poniżej dogorywające tramwaje na tyłach jednej z zajezdni:

lodz1.jpg
Reklamy

Komentarzy 7 to “Łódź.”

 1. ale wiekszy zal sciska dupe tam czy tu?

 2. jacekm Says:

  już sobie zęby ostrzę :P

 3. Nie wiem dlaczego, ale Łódź od zawsze kojarzyła mi się z biedą, szarością, smutkiem, choć… nigdy tam nie byłam, nie widziałam.
  To miasto ma jakiś klimat czy raczej jest ‚bezpłciowe’?

 4. Ma klimat. Zdecydowanie.
  Choć i miejsca nijakie się zdarzają (typowe betonowe pustynie)

 5. gunthera Says:

  Trzeba przyjechać i zobaczyć. Szarość i smutek? Jasne, że w Łodzi sporo biedy, najniższe pensje ze wszystkich dużych miast, niewiele inwestycji i zaniedbana infrastruktura. Ale jednocześnie sporo jest klimatycznych miejsc, knajp, zespołów muzycznych, grup artystycznych. To wszystko rozwija się trochę „pod ziemią”. I ludzie są na prawdę fajni.

 6. Akurat mam okazję obserwować oba te miasta. Jestem łodzianinem z urodzenia i z wyboru, na chwilowym, studenckim wygnaniu do Katowic. Fakt, że chyba u nas, w Łódce, jest bardziej beznadziejnie, ale z dnia na dzień jest lepiej. Że jest szaro – nic to, dzięki temu właśnie miasto z łódką w herbie jest tak niepowtarzalne i wyjątkowe. Owszem, jest co oglądać, jeśli chodzi o kulturę, choć trochę co innego niż tutaj.

  Mimo wielu różnic, przede wszystkim kulturowych, widać także podobieństwa między regionami. Oba te miasta to jakby skanseny industrializmu. Może w obu przypadkach uda się wykorzystać ten niecodzienny historyczny już w końcu aspekt. Nie wiem do końca co się dzieje w tym kierunku tutaj, ale u nas dzieje się coraz więcej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: